no-img
سنجور

بروشور ورزشی تیرو کمان - سنجور


سنجور

ادامه مطلب

ZIP
بروشور ورزشی تیرو کمان
امتیاز 5.00 ( 1 رای )بروشور ورزشی تیرو کمان">
zip
دی ۱۱, ۱۳۹۶
6قسمت
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

بروشور ورزشی تیرو کمان


بروشور ورزشی تیرو کمان

نخستين باشگاه تير اندازي در قرن سيزدهم و چهاردهم ميلادي توسط آلماني ها راه اندازي شد که عضويت در آن فقط به مردان محدود ميشد. اولين مسابقات تير اندازي قهرماني جهان در سال ۱۸۹۷ ميلادي توسط باشگاه تير اندازي ليون فرانسه به مناسبت جشن بيست و پنجمين سال تاسيس باشگاه در مسافت ۳۰۰متر برگزار گرديد.مسابقات قهرماني زنان در رشته تير اندازي نيز در سال ۱۹۵۸ ميلادي برگزار شد.

در ايران فدراسيون تير اندازي در سال ۱۹۵۸ ميلادي (۱۳۳۷شمسي) از آن زمان تا کنون سالهاي بسياري ميگذرد و اين فدراسيون در طول عمر پنجاه ساله خود ۱۴ رئيس فدراسيون را به خود ديده است .همانطور که عنوان شد تير اندازي يکي از رشته هاي اصيل ايراني است که در دين مقدس اسلام نيز تاکيدات بسياري بر روي آن شده است. ورزشي مفرح و جذاب که سهم زيادي در توزيع مدالهاي آسيايي و جهاني دارد.

شاخ، استخوان ، پي، تاندون و روده به جاي چوب به كار گرفته مي شدند.

تیر وكمان يك هنر است. هنري مقدس براي بسياري مسلمانها هرگز اين جمله پيامبراكرم (ص) را از ياد نمي برند: «هركس تيراندازي بداند و آن را ترك كند يكي از نعمت هاي خداوند را ترك كرده است.»

از تير و كمان به عنوان يكي از قديمي ترين هنرهاي بشري ياد مي كنند. هنري كه تاريخچه اي باستاني دارد. در عين حال آن را جزو رشته هاي ورزشي قرار داده اند. رشته اي كه مدال آور است و در المپيك ها حساب زيادي روي آن باز مي كنند. شواهد باستاني زيادي وجود دارند كه بر تاريخي بودن اين رشته حكايت مي كنند.

همواره نشانه هايي از تيروكمان در ادبيات، هنر، اساطير يوناني، زبان، جنگ آوري و… است. كمان وسيله اي محوري است كه بسياري از مورخان آن را به اندازه اختراع چرخ و آتش مهم مي دانند. ديگر همه مي دانندكه كمان يك اسلحه ريسماني پرتاب كننده است . اين وسيله در دو نوع چوبي و تركيبي يافت مي شود. مشاهدات كمان هاي اوليه بيانگر اين بود كه بشر منحصراً آن را از چوب نهال و روده حيوانات تهيه مي كرده است. در مناطقي كه چوب به سختي در دسترس بود كمان هايي غير از جنس ساخته مي شد.موضوعات :
برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *